„Cloud for Education” változatai közötti eltérés

Innen: KIFÜ Wiki
a (Igényelhető virtuális erőforrás-csomagok (flavor))
a (Dashboard áttekintés)
12. sor: 12. sor:
 
===Felhasználói felület bemutatása===
 
===Felhasználói felület bemutatása===
  
====Dashboard áttekintés====  
+
====Dashboard áttekintés====
 +
 
 +
 
 +
Bejelentkezés után a felhasználóhoz tartozó kvóta kihasználtságai láthatjuk, ezen kvóták szabályozása admin felhasználóval tehető meg. A kihasználtságon felül lehetőség van arra, hogy a felhasználó lekérdezze egy adott periódus alatt használt vCPU, Disk és RAM mennyiségét, valamint ezek az információk letölthetők excel táblázat formájában is.  A bal oldali menüstruktúra több részből tevődik össze, amelyből a két legfontosabb a „Compute” és a „Network” opció. A „Compute” menüpont alatt találhatók azok a funkciók, amelyek ahhoz szükségesek, hogy virtuális gépeket tudjunk igénybe venni és az ehhez tartozó adminisztratív teendőinket is itt tudjuk elvégezni. A „Network” menüpont alatt kezelhetjük a virtuális gépeinkhez szükséges hálózatokat. Itt hozhatunk létre virtuális routereket, hálózatokat, valamint itt állíthatunk be terheléselosztókat és definiálhatunk tűzfalszabályokat. A következőkben bemutatásra kerül, hogyan tud egy felhasználó néhány kattintás segítségével egy lemezképfájlt feltölteni, majd a képfájlból virtuális gépet létrehozni, előre definiált hálózat felhasználásával.
  
 
====Új image feltöltés====
 
====Új image feltöltés====

A lap 2016. április 27., 10:42-kori változata

Cloud 4 Education

Ismertető

Igényelhető virtuális erőforrás-csomagok (flavor)

A virtuális gépek létrehozásakor több féle "hardvercsomagból" választhatunk, amelyek az alábbi képen tekinthetők meg.

Flavors

A táblázatban látható root lemezek mérete természetesen a virtuális gép létrehozásakor változtatható.

Felhasználói felület bemutatása

Dashboard áttekintés

Bejelentkezés után a felhasználóhoz tartozó kvóta kihasználtságai láthatjuk, ezen kvóták szabályozása admin felhasználóval tehető meg. A kihasználtságon felül lehetőség van arra, hogy a felhasználó lekérdezze egy adott periódus alatt használt vCPU, Disk és RAM mennyiségét, valamint ezek az információk letölthetők excel táblázat formájában is. A bal oldali menüstruktúra több részből tevődik össze, amelyből a két legfontosabb a „Compute” és a „Network” opció. A „Compute” menüpont alatt találhatók azok a funkciók, amelyek ahhoz szükségesek, hogy virtuális gépeket tudjunk igénybe venni és az ehhez tartozó adminisztratív teendőinket is itt tudjuk elvégezni. A „Network” menüpont alatt kezelhetjük a virtuális gépeinkhez szükséges hálózatokat. Itt hozhatunk létre virtuális routereket, hálózatokat, valamint itt állíthatunk be terheléselosztókat és definiálhatunk tűzfalszabályokat. A következőkben bemutatásra kerül, hogyan tud egy felhasználó néhány kattintás segítségével egy lemezképfájlt feltölteni, majd a képfájlból virtuális gépet létrehozni, előre definiált hálózat felhasználásával.

Új image feltöltés

Mindenki számára elérhető Image-ek

Kulcspár létrehozása/publikus kulcs feltöltése

Hálózati típusok

External (L3) hálózat létrehozása
Router létrehozása
Interfész hozzáadása
Security group-ok
LBaaS
FWaaS

Virtuális gép indítása

Kulcspár és security group társítása
Hálózat kiválasztása
Floating IP hozzárendelése

Virtuális gépek kezelése

Snapshot létrehozása/indítás snapshotból

FAQ

Nem tudom, hogy mi az azonosító és jelszó a példányosított image-emhez.

Mert nem kötötted hozzá a publikus kulcsodat, amit előzőleg feltöltöttél az access & security key pairs fül alatt. Az SSH kulcsos azonosítással történik.